Kateřina Faltýnková, boudoir fotografka

o focení

V následujících řádcích Vám přiblížím jak se na focení dobře připravit a jak u nás samotné focení probíhá.

před focením

První kontakt s klientem probíhá většinou e-mailem, kam Vám zašlu aktuální ceník a upřesníme si Vaše požadavky. Není důležité mít zcela konkrétní představu, můžete se s důvěrou svěřit do naší péče. Domluvíme se tedy co chcete a dohodneme konkrétní termín a čas kdy se sejdeme. Termín focení je možné dohodnout jak na všední den tak na víkend (sobotu).

péče o tělo 2 dny předem:

 • vynechejte solárium – pokud plánujete návštěvu solária, tak nejméně týden před focením;
 • dodržujte pitný režim – pijte dostatek minerálních vod, nezapomínejte ani na dostatek ovoce.

péče o tělo den předem:

 • vynechejte alkohol a pokud možno omezte kouření;
 • protože budeme fotit ve spodním prádle, popř. akty, proveďte depilace;
 • důkladně vyčistěte pleť, min. však hodinu před focením;
 • pokud máte suchou pleť, je nutné se večer před focením ošetřit mastným krémem, pokud naopak máte mastnější pleť, ošetřete ji přípravky pro stažení pórů;
 • nezapomeňte na pedikůru a manikůru, olámané nehty nám jinak zkazí celkový dojem;
 • na focení je nutné se dobře vyspat.

Na focení přijďte zásadně nenalíčená! Zapomeňte na řasenku i tužku. Pokud Vaše zaměstnání vyžaduje líčení, je nutné se minimálně dvě hodiny před focením odlíčit.

Pokud budeme fotit po Vaší pracovní době, budeme potřebovat oční kapky (např. Visine) pro zklidnění očí.

co neřešte:

 • probíhající akné se nesnažte řešit jinak než čištěním pleti a ošetřením zklidňujícím tonikem, na líčení používáme kvalitní dekorativní kosmetiku, díky které lze většinu nedostatků lehce skrýt, zbytek lze retušovat;
 • odřeniny a modřiny se také dají skrýt make-upem, popř retušovat.

oblečení:

Pokud nemáme přesně domluvený styl fotek je dobré s sebou vzít více stylů oblečení:

 • různé spodní prádlo – nejlépe vypadají nohavičkové kalhotky;
 • korzety, podvazky, poloprůhledné oblečení, noční košilky, apod.;
 • lze použít i pánskou košili;
 • různé doplňky (klobouky, šperky, korálky, punčochy, šátky, pásky apod.);
 • jedny boty s alespoň 4cm podpatkem;
 • na cestu je dobré vzít si volnější oblečení a hlavně volnější spodní prádlo, protože otlaky od oblečení mizí velmi pomalu.

při focení

Vždy se maximálně snažím o uvolněnou a přátelskou atmosféru. K focení přistupuji s citem a taktem, tak abych zachytila osobnost člověka a jedinečnou atmosféru okamžiku. Proto je možné realizovat pouze omezený počet focení za den, klient tím získává individuální přístup a focení probíhá v klidu a bez stresu. Focení spolu s líčením, které je nedílnou součástí, trvá od 2 do 4 hodin podle zvoleného finálního počtu fotografií.

Před samotným focením společně projdeme oblečení, které si s sebou přinesete a sestavíme výsledné kombinace – looky. V návaznosti na to se s vizážistou dohodneme na stylu líčení. Opět platí, že není nutné mít zcela přesnou představu, tu můžeme společně dotvořit.

Líčení samotné může trvat od půl do jedné hodiny v závislosti na jeho složitosti. Líčení je možné během focení několikrát upravit. V ceně focení jsou zahrnuty také lehké úpravy vlasů (natočení, vyžehlení, drdol).

Během focení se Vám budu snažit vyjít maximálně vstříc. Postupně Vás budu stavět do jednotlivých póz a řeknu vám jak se správně postavit, ukážu Vám správné položení rukou, nohou a hlavy, aby Vám to co nejvíce slušelo. Mám řadu zkušeností a tak vím co Vám bude nebo nebude slušet, proto mi, prosím, důvěřujte. Společně pak můžeme vytvořit krásné a zajímavé fotografie, které budou nejen k Vaší radosti.

V průběhu focení Vám budu fotografie ukazovat, abychom si ujasnili, že Vám zvolený styl vyhovuje. Pokud během focení zjistíte, že Vám takový styl nevyhovuje, nebojte se to říci.

po focení

Po focení si veškeré fotografie společně prohlédneme a rozhodneme se, které z nich budou dále retušovány a které mi případně dovolíte zveřejnit. Hotové CD s retušovanými fotografiemi pak zasílám obvykle do 14 dnů do 4 týdnů od finálního odsouhlasení retuší.